Kredyty i usługi finansowe

Klienci indywidualni

  • SCORING KREDYTOWY TO PODSTAWA

Scoring kredytowy służy ograniczeniu ryzyka poniesionego przez kredytodawcę. Jeżeli mieliśmy problemy z terminową spłatą jakichkolwiek pożyczek bądź rat, liczba punktów spada. Jeżeli raty spłacaliśmy w terminie, możemy liczyć na lepsze warunki kredytu.

Zła historia kredytowa powoduje, że bank określa swoje ryzyko jako wysokie i próbuje zrekompensować to na różne sposoby. Banki korzystają z dużej puli zabezpieczeń. co oznacza wyższą prowizję i zwiększone koszty kredytu. W przypadku dużych kredytów, np. kredytów hipotecznych, przekłada się to na straty kilkudziesięciu tysięcy złotych.
 

  • WIARYGODNOŚĆ KREDYTOWA – JAK SPRAWDZIĆ?

Po zalogowaniu na stronie BIK zyskamy dostęp do raportu. Znajdą się w nim podstawowe informacje dotyczące wiarygodności kredytowej danej osoby. Jest to liczba kredytów, produktów na raty, kart kredytowych i aktualny scoring. W rozszerzonej wersji raportu dowiemy się, kto ma zastrzeżenia do wiarygodności kredytobiorcy. Możliwe jest dokonanie korekty wpisu w BIK (podobnie jak wykreślenia z KRD).
 

  • SPOSOBY NA POPRAWĘ STATUSU W BIK

Na historię kredytową pracujemy przez całe życie, jednak istnieją pewne możliwości, aby podnieść scoring BIK. Najprostsze z nich to terminowe spłacanie zadłużeń. Nie oznacza to, że jeśli nie mamy jeszcze kredytów, to powinniśmy je zaciągnąć. System BIK uważa za kredyt produkty takie jak karta kredytowa, limit na koncie, samochód w leasingu, np. Korzystając z tych dóbr rozsądnie, możemy poprawić status BIK w mniej niż 6 miesięcy. Nasi specjaliści chętnie pomogą.